Kredyt gotówkowy ze zmienną marżą

Kredyty w Polsce mają stałe bądź zmienne oprocentowanie. Zmienne dotyczą tylko dużych pożyczek. Jednak banki chcą iść tą drogą, aby zmienna była także marża. Czy to w ogóle jest możliwe? Sprawdźmy to!

Na początku można pomyśleć, że wkradł się mały błąd na jedną ze stron banku. Jak się okazało to wcale nie wprowadzanie klienta w błąd, tylko jedna z wielu dostępnych ofert naliczania oprocentowania. Wszystko w dużej mierze zależy czy stopy oprocentowania pójdą w górę. Oznacza to dużą niestabilność kredytową. Rozwiązanie budzi wiele wątpliwości, dlatego, żeby dowiedzieć się więcej trzeba się udać do placówki bankowe bo wyjaśnienia. Jak mieliśmy do czynienia z jednym parametrem tak teraz będą dwa: WIBOR i stopa lombardowa razem pomnożona przez cztery. Zatem wybierając opcję kredytu ze zmienną marżą klient musi się liczyć z tym, że oprocentowanie będzie wzrastało i malało według praw panującym na rynku. Nie jest to polecana opcja dla osób, których domowy budżet napięty.

Read More

olek | wtorek, 18 kwiecień 2017 - 10:11 am | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,

Na co warto zwrócić uwagę w umowie kredytowej?

Umowa kredytowa zgodnie z Prawem bankowym powinna zawierać podstawowe dane tj. strony umowy, kwotę i cel kredytu, zasady, wysokość oprocentowania, sposób zabezpieczenia i terminy płatności. Ponadto w umowie mogą być zawarte jeszcze mnę postanowienia dotyczące na przykład przedkładania przez kredytobiorcę bieżących danych finansowych w określonych terminach. Kredytobiorca może być zobligowany do utrzymywania wybranych wskaźników finansowych na poziomie uznawanym przez bank za bezpieczny. Za nieprzestrzeganie tych postanowień mogą grozić firmie określone w umowie sankcje (na przykład wzrost oprocentowania kredytu), więcej dowiesz się na www.kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info/.

Read More

olek | wtorek, 14 marzec 2017 - 12:24 pm | | Domyślne

Plusy o jakich należy powiedzieć w odniesieniu do kart kredytowych.

Z pewnością produkt jakim jest karta kredytowa może budzić o wielu osób dość nieuzasadniony lęk. Wiele osób może z nich rezygnować z występujących na ich temat różnego rodzaju stereotypów. Istnieją jednak korzyści jakie należy zaliczać do kart kredytowych.

Pierwsza rzecz o jakiej warto powiedzieć dotyczy oczywiście zabezpieczenie przed wystąpieniem kradzieży. Jeśli do niej dojdzie to nie będzie następować obciążanie nieautoryzowanej wypłaty bądź podmiot opłaci niewielki odsetek. W taki sam sposób mogą być zabezpieczone karty debetowe. Różnica polega na tym iż tutaj należy powiadomić odpowiedniego rodzaju instytucje na przestrzeni kilku dni.

Read More

olek | poniedziałek, 13 luty 2017 - 1:07 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,